להיות אח/ אחות

להיות אח/ אחות אקדמאים - המשמעות

המקצוע אח/ אחות אקדמאים איננו רק עיסוק, אלא דרך חיים ושותפות לרגעים המשמעותיים ביותר בחייהם של בני אדם. להיות אח/ אחות זהו אתגר בתחום שאינו קופא על שמריו ומשלב מסורת יחד עם ראייה לעתיד. מקצוע זה, עבר שינויים מרחיקי לכת בתגובה לשינויים בצרכים חברתיים בריאותיים ושינויים טכנולוגיים ופוליטיים, אולם הוא נשאר נאמן למטרותיו: לקדם בריאות, למנוע מחלות, לשמר בריאות, לנהל טיפול רפואי ולמנוע סבל. זאת, תוך נאמנות לקוד אתי מקצועי המכוון את דרכו

מבנה הלימודים וסגל ההוראה

תכנית הלימודים לתואר אח/ אחות אקדמאים נמשכת ארבע שנים ומקנה בסיומה תואר ראשון בסיעוד ותעודת רישוי של אח מוסמך / אחות מוסמכת.

הלומדים בבית הספר האקדמי לאחיות "שיינברון" הינם סטודנטים של החוג לסיעוד באוניברסיטת תל אביב והמרצים בתכנית הלימודים, הנם טובי המומחים מכל התחומים.
במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לא רק למסגרת תיאורטית כי אם גם למסגרת מעשית קלינית, המתבצעת ברובה במחלקות המרכז הרפואי ת”א ע”ש סורסקי, בקהילה ובמרכזי בריאות.
ההתנסות המעשית מתקיימת בהדרכה מקצועית של מדריכות קליניות אקדמאיות, תוך בקרה והערכה רציפה, הדורשת ברובה יכולת לתפקד במציאות רב גונית ודינאמית
.

במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים מיומנויות הקשורות בפיתוח רגישות לפרט ולשוני תרבותי, עבודת צוות, ניהול צוות רב מקצועי, התמודדות במצבי לחץ, יכולת לקבלת החלטות ופתרון בעיות ועוד.

דגשים בתכנית הלימודים

על מנת לאפשר לסטודנט לרכוש את המיומנויות הנדרשות, הן בהיבט האקדמי והן בהיבט הקליני, תכנית ההוראה מושתתת על פיתוח חשיבה מדעית (איסוף נתונים וניתוחם, הסקת מסקנות, היוודעות לשיטות מחקר שונות ועוד) בתחומים הקליניים השונים, כמו גם על פיתוח מיומנויות קליניות, תקשורת בין אישית, תמיכה וייעוץ, ניהול טיפול, שימוש בטכנולוגיה רפואית מתקדמת, הדרכה ועוד.

הזדמנויות תעסוקתיות

כיום, יותר מתמיד, ההזדמנויות התעסוקתיות כאח/ אחות אקדמאים הינן רבות ומגוונות, והדרישה לאחים /אחיות אקדמאים איכותיים הולכת וגדלה. עם תום הלימודים, עומדות בפני האח/ האחות האקדמאים הזדמנויות תעסוקה רבות ומגוונות, בכלל זה עבודה בבתי חולים, מרפאות בקהילה, מרכזי בריאות פרטיים, חינוך, מחקר, ניהול ועוד.

אח/ אחות אקדמאים המעוניינים להתפתח בתחום הקליני, יכולים להמשיך בלימודי התמחות במגוון רב של תחומים, כמו: מיילדות, טיפול נמרץ ילדים, פגים, מבוגרים, רפואה דחופה - חדרי מיון, חדרי ניתוח, אונקולוגיה, נפרולוגיה, פסיכיאטריה, שיקום, בריאות הציבור, בריאות הקהילה ועוד.

בנוסף, קיימת אפשרות להמשיך ולהתפתח בתחום האקדמי לתארים מתקדמים בסיעוד (תואר שני ושלישי) ובתחומים אחרים (גרונטולוגיה, מנהל מערכות בריאות, לימודי משפט ועוד).

 

המקצוע מאפשר גם קריירה במנהל והתמחות ברמות ניהול שונות - מחלקה, חטיבה, ארגון, שירות. במסגרת זו ניתן להתפתח ולהיות אח/ אחות צוות במרפאה, במחלקה, מרצה בחוג לסיעוד, אח/ אחות מתאמי השתלות איברים, אח/ אחות אחראית, מנהל/ת הסיעוד בביה"ח, אח/ אחות מפקח/ת מחוזית או אח /אחות ראשי/ת ארצית. כל זה במוסדות בריאות ציבוריים, פרטיים, ממשלתיים, בארגוני היי-טק וכו'.

אם החיים בשבילכם הם דרך, בואו הצטרפו עכשיו למשפחה המובחרת של אחים ואחיות אקדמאים.

בואו ללמוד בביה"ס האקדמי לאחיות "שיינברון" במרכז הרפואי ת”א ע”ש סורסקי והצטרפו למסגרת הכשרה בבי"ח דינמי מהמובילים בארץ.