בית הספר האקדמי לאחיות ע"ש שיינברון

רקע כללי

בית הספר האקדמי לאחיות ”שיינברון” נפתח בשנת 1943 כבית ספר לאחיות ”הדסה” תל אביב, ברח' בלפור בתל אביב.
מאז הכשיר אלפי  אחים ואחיות מוסמכים שחלקם נושאים היום תפקידים בצמרת מערכת הבריאות בארץ
כיום, בית הספר ממוקם בלב תל אביב, בתוך מתחם המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי ובמרחק קצר מאוניברסיטת תל אביב.

משאבים חינוכיים וטכנולוגיה מתקדמת

בבית הספר מתקיימת פעילות חינוכית נרחבת, הכוללת מסלול אקדמי המסונף לחוג לסיעוד שבאוניברסיטת תל אביב. מסלול זה מעניק לבוגריו תואר אח/ות מוסמך/ת ותואר ראשון בסיעוד, קורסי השלמה לסמכות, הסבת אקדמאים וקורסי התמחות מגוונים באוריינטציה אשפוזית וקהילתית.

 

בית הספר מכשיר אחיות ואחים מוסמכים לתפקוד מקצועי בקרב מטופלים במעגל החיים. ההכשרה מתבססת על עקרונות ממדעי החיים, התנהגות, הרפואה והסיעוד. בוגרי בית הספר מכירים באחריותם המקצועית, מתפקדים ומנהיגים בצוות הסיעודי ופועלים להמשך התפתחותם האישית והמקצועית. הסטודנטים מוכשרים להתמודד עם אתגרי המחר ע”י חשיבה ביקורתית, חיפוש מידע ועידוד למידה עצמית.

 

הסטודנטים בבית הספר האקדמי לאחיות" שיינברון" נחשפים במהלך לימודיהם לפעילות הקלינית הענפה של המרכז הרפואי ת”א ע”ש סורסקי, שהוא מן הגדולים והמפותחים בארץ כמו גם, התמחות במקרי טראומה המוניים, מרכז השתלות משולב וכיוצא בזה. בנוסף, נחשפים לפעילויות לימודיות במרכזים רפואיים המטפלים בקשישים, בבריאות הנפש ובבריאות הקהילה. האווירה הלימודית בבית הספר תומכת וחמה בסביבה מעודדת הצלחה.

 

 בבית הספר מתקיימת פעילות אקדמית ומחקרית ענפה הממוקדת בשיפור ההוראה, שיפור איכות הטיפול, דאגה לרווחת המטופלים וקידום המעמד האקדמי של האחיות והאחים בישראל.

בית הספר שוקד על רכישה ופיתוח מגוון טכנולוגיות הוראה ולמידה במטרה לקדם את אמצעי התרגול והאימון המכוונים לפיתוח מיומנויות קליניות.

מסלולי הלימוד

·         תכנית אקדמית לתואר בוג/ר בסיעוד ואח/ות מוסמך/ת

·         תכנית להסבת אקדמאים לתואר אח/ות מוסמך/ת

·         תכנית להסבת אחים ואחיות מעשיים לסמכות

·         תכניות הכשרה למומחיות בסיעוד לאחים ואחיות מוסמכים

·         תכניות העשרה מגוונות לאחים ואחיות מוסמכים ואחים ואחיות מעשיים לגמול השתלמות

כיתות הלימוד

בביה”ס 15 אולמות לימוד ושתי כיתות לימוד נוספות נמצאות במרכז השיקום של המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי
כל הכיתות מצוידות בעזרי הוראה בטכנולוגיה מתקדמת  כגון מערכת Class Boost  המצלמת את ההרצאות ומעבירה את המצגות לטלפון החכם, הטאבלט או המחשב השולחני של כל סטודנט ומאפשרת חזרה על ההרצאות והשלמת החומר הנלמד. כמו כן, ב ביה”ס פועלת כיתת תרגול מיומנויות, המצוידת בבובות החייאה, ציוד רפואי, מיטת חולה וכל הנדרש לתרגול הסטודנטים טרם ההתנסות הקלינית.